Preskočiť na obsah
  1. Domov
  2. Aktuality
  3. A-tím

Jeseň v číslach: Vancák vynechal len 7 minút, Hudák a Urban strelili po 5 gólov

Späť na všetky aktuality
Jeseň v číslach: Vancák vynechal len 7 minút, Hudák a Urban strelili po 5 gólov

Ligová jeseň je za nami, a tak sme sa pozreli do čísel. Po 13 kolách III. ligy Východ máme na konte 19 bodov a skóre 24:21. Góly strieľalo desať rôznych hráčov, najviac Adam Hudák a Damián Urban, a kapitán František Vancák vynechal za celú jeseň len sedem minút.

Strelci: Hudák a Urban po päť gólov

Najviac ligových gólov za jeseň strelili Adam Hudák a Damián Urban, obaja po 5. Spolu dali 10 z našich 24 gólov. Hneď za nimi je Taras Zaviiskyi so 4 gólmi. Po dva góly pridali Denys Zolotovetskyi, František Vancák a Marko Szilvássy a po jednom Gustavo Lucenner, Karim Al-Zabidi, Tadeáš Mihaľ a Sebastián Sabo.

Adam Hudák
Útočník
5 gólov · 855 minút
Damián Urban
Záložník
5 gólov · 1047 minút
Taras Zaviiskyi
Záložník
4 góly · 1073 minút

Desať rôznych strelcov znamená, že góly sme nemali závislé od jedného hráča. S 24 gólmi patríme k najlepšie strieľajúcim tímom skupiny – viac ich dali len Stará Ľubovňa (28) a Medzev (27), rovnako ako my 24 strelili Stropkov a Lipany.

Železný kapitán Vancák

Za 13 kôl sa dalo odohrať 1170 minút (minúty bez nadstaveného času). Kapitán František Vancák ich odohral 1163, čiže 99 %. Nastúpil vo všetkých 13 zápasoch v základnej zostave, vynechal len sedem minút a nikto v kádri nebol na ihrisku dlhšie.

František Vancák
Záložník · kapitán
1163'
z 1170
13
v základe

Viac ako 1000 minút odohrali ďalší traja hráči: Michal Jonec (1080), Taras Zaviiskyi (1073) a Damián Urban (1047).

Gól každých 171 minút

Z hráčov, ktorí dali viac ako jeden gól, mal najlepší pomer Adam Hudák – gól v priemere každých 171 minút. Nasledujú Damián Urban (209 minút na gól), Marko Szilvássy (256) a Taras Zaviiskyi (268). Hudákov zatiaľ posledný gól z 37. minúty rozhodol o výhre 1:0 v Sabinove.

Žolíci z lavičky

Traja hráči s menším počtom minút sa tiež zapísali medzi strelcov. Sebastián Sabo skóroval po 115 odohraných minútach, Tadeáš Mihaľ po 171 a Karim Al-Zabidi po 182. Spolu odohrali 468 minút, čo je menej ako šesť celých zápasov, a dali 3 góly.

Sebastián Sabo
Záložník
1 gól za 115 minút
Tadeáš Mihaľ
Záložník
1 gól za 171 minút
Karim Al-Zabidi
Záložník
1 gól za 182 minút

Brankári

V bránke sa počas jesene striedali dvaja brankári a každý zápas odchytal celý.

Oliver Poľa
Brankár
10
zápasov
15
inkasované
2
čisté kontá
Ľubomír Pangrác
Brankár
3
zápasy
6
inkasovaných
0
čisté kontá

Oliver Poľa odchytal 10 zápasov, inkasoval v nich 15 gólov (1,5 na zápas) a dvakrát udržal čisté konto – v posledných dvoch kolách proti Vranovu (2:0) a v Sabinove (1:0). V Sabinove navyše v 90. minúte chytil pokutový kop. Ľubomír Pangrác chytal v troch zápasoch – v prvých dvoch kolách proti Bardejovu a Starej Ľubovni a v 10. kole proti Kežmarku (3:1) – a inkasoval 6 gólov.

2× nula s rovnakou obranou

Obe čisté kontá sme udržali v posledných dvoch kolách jesene – doma proti Vranovu (2:0) a v Sabinove (1:0). V oboch zápasoch nastúpila rovnaká obranná päťka: v bránke Oliver Poľa a pred ním štvorica Samuel Balica, Josef Kristián Pinta, Michal Jonec a Denys Zolotovetskyi. Všetci piati odohrali oba zápasy celých 90 minút, bez jediného striedania v obrane. Štyria z piatich majú 22 rokov alebo menej.

Obranná formácia Slávie pri čistých kontách: Poľa – Balica, Pinta, Jonec, Zolotovetskyi

Hráč v centre pozornosti
Josef Kristián Pinta
Odchovanec trebišovského futbalu a študent TUKE po troch rokoch v 5. lige zvládol skok o dve súťaže vyššie a v III. lige sa stal stabilnou súčasťou našej defenzívy.
12
zápasov
781'
minút
2×
nula · 180'

Josef Kristián Pinta je jedným z príbehov jesene. Mladý odchovanec trebišovského futbalu, ktorý popri futbale študuje na Technickej univerzite v Košiciach, strávil posledné tri roky v 5. lige a v novej súťaži sa okamžite presadil – nastúpil v 12 z 13 zápasov, z toho deväťkrát v základnej zostave, a odohral 781 minút. V oboch zápasoch s čistým kontom odohral ako obranca všetkých 180 minút.

Žlté a červené karty

Najviac žltých kariet videli traja hráči, každý po tri:

Michal Jonec
Obranca
3 žlté
František Vancák
Záložník
3 žlté
Damián Urban
Záložník
3 žlté

Spolu sme za 13 kôl dostali 21 žltých kariet.

Červené karty

Dvakrát sme dohrávali v desiatich – v oboch prípadoch po druhej žltej karte. Priamu červenú kartu sme počas jesene nedostali.

Tomáš Balog
Obranca
vylúčený · Slávia – Stropkov 2:1
2. žltá karta – 45. a 70. minúta, zápas sme aj v desiatich vyhrali
Damián Urban
Záložník
vylúčený · Lokomotíva – Slávia 1:0
2. žltá karta – 68. a 76. minúta

Vek kádra

Priemerný vek 23 hráčov, ktorí v jeseni nastúpili, je 21,9 roka. Ak berieme do úvahy aj odohrané minúty, priemerný vek tímu na ihrisku bol 23,4 roka. Najmladší je Tadeáš Mihaľ (17), najstarší brankár Ľubomír Pangrác (36).

Hráči do 22 rokov odohrali spolu 67 % všetkých minút. Najviac je devätnásťročných – osem hráčov, ktorí odohrali takmer štvrtinu minút. Skúsenosť dodávajú štyria hráči nad 30 rokov – Vancák, Jonec, Zaviiskyi a Pangrác – s 28 % minút.

Podiel na odohraných minútach podľa veku
do 19 rokov
11 hráčov · 3635 min.
28 %
20 – 22 rokov
7 hráčov · 5011 min.
39 %
23 – 29 rokov
1 hráč · 604 min.
5 %
30 a viac rokov
4 hráči · 3586 min.
28 %

Kompletné štatistiky hráčov

V jesennej časti nastúpilo za A-tím 23 hráčov. Zoradené podľa odohraných minút.

Hráč
Zápasy
Minúty
Góly
ŽK
František Vancák
Záložník
13
1163'99 %
2
3
Michal Jonec
Obranca
12
1080'92 %
0
3
Taras Zaviiskyi
Záložník
12
1073'92 %
4
1
Damián Urban
Záložník
12
1047'89 %
5
2
Denys Zolotovetskyi
Obranca
11
911'78 %
2
1
Oliver Poľa
Brankár
10
900'77 %
0
0
Adam Hudák
Útočník
12
855'73 %
5
0
Josef Kristián Pinta
Obranca
12
781'67 %
0
1
Serhii Shcherbyna
Obranca
12
760'65 %
0
2
Samuel Balica
Obranca
10
730'62 %
0
0
Gustavo Lucenner
Útočník
8
604'52 %
1
1
Marko Szilvássy
Záložník
11
513'44 %
2
2
Tomáš Balog
Obranca
9
436'37 %
0
1
Samuel Hasaj
Záložník
7
346'30 %
0
0
Adam Bučko
Obranca
7
345'29 %
0
0
Ľubomír Pangrác
Brankár
3
270'23 %
0
0
Oliver Klasovský
Obranca
6
241'21 %
0
0
Oleksandr Onyshchuk
Záložník
8
214'18 %
0
1
Karim Al-Zabidi
Záložník
6
182'16 %
1
0
Tadeáš Mihaľ
Záložník
4
171'15 %
1
1
Sebastián Sabo
Záložník
8
115'10 %
1
0
Shehu Muhammad
Útočník
1
82'7 %
0
0
Oliver Gliganič
Záložník
3
17'1 %
0
0

Zdroj: Sportnet / Futbalnet a zápisy o stretnutí, stav k 2. novembru 2026, iba zápasy III. ligy Východ (bez Slovnaft Cupu). Minúty sú bez nadstaveného času. Polovičná žlto-červená karta = vylúčenie po druhej žltej. Vek podľa zápisov o stretnutí (k poslednému zápasu hráča).

Tím po jeseni

  • 13 zápasov: 6 výhier, 1 remíza, 6 prehier
  • Skóre: 24:21
  • Body: 19 – 8. miesto, rovnako bodov ako 7. Spišská Nová Ves
  • Strelci: 10 rôznych hráčov

Jarnú časť otvoríme v sobotu 6. marca 2027 na ihrisku Partizána Bardejov. Ďakujeme hráčom za jeseň a fanúšikom za podporu. Slávia, do toho! ⚽

Zdieľať: Facebook X LinkedIn