Na domácej pôde sme zdolali MFK Snina. Zápas hodnotí František Vancák.

V nedeľu 19.5.2024 sme na domácej pôde privítali tím MFK Snina v 3. lige Východ. Náročný zápas sme zvládli, body ostávajú doma a na slovíčko sme si vzali skúseného Františka Vancáka.

 

Na štadióne Technickej univerzity v Košiciach, zdolávame MFK Snina, veľmi kvalitný súper. Cieľ splnený, vybojovali sme 3 body. Tvoje hodnotenie zápasu?

 

Vedeli sme, že príde kvalitný super, ktorý ma šikovných hráčov, podľa môjho názoru jedno z najlepších mužstiev v súťaži. Začali sme dobre mali sme nejaké náznaky šancí hlavne po našich krajoch. Neskôr prišlo vylúčenie hosťujúceho hráča po dobrej robote od Alexa Mihóka. Mali sme prevahu jedného hráča, ale hostia s nami hrali vyrovnanú partiu. V druhom polčase sme dali gól po peknej akcii a vypracovali sme si do konca zápasu ďalšie šance, ktoré sme však nepremenili. Viackrát nás podržal aj brankár Ľúbo Pangrac, a tak sme sa mohli tešiť z 3 bodov.

 

Spolu proti MFK Snina

 

V závere to bolo trochu nervoznejšie, emócie na oboch stranách, samozrejme patrí to k futbalu. Vzhľadom na to, že si bol jeden krát napomenúty, tak ťa sninčania trošku skúšali, napríklad pri ich rozohrávke. Tam ti ako sa hovorí brnkali na nervy. Miestami sme sa na tribúne báli, ale skúsene si sa nedal.

 

Nemusíte sa báť, emócie patria k futbalu, vo futbale to tak býva, super sa snaží využiť všetky prostriedky na to, aby nás vyviedol z koncentrácie alebo k niečomu vyprovokoval. Som rád, že sme to nakoniec ustali a nenechali sa vyprovokovať..

 

Alex Mihók skoroval už v treťom zápase v rade, mladý chalan, v tíme je vidieť dobrý koktejl mladých a skusených hráčov. Tvoje skúsenosti a rady s istotou pomáhaju chalanom.

 

Alex je vo forme a som rád, že sa mu v posledných zápasoch strelecky darí. Myslím si však, že máme u nás v mužstve viacerých mladých šikovných chlapcov. Budem rad, ak tým mladým chlapcom niečo odovzdáme a myslím, že si chlapci dajú poradiť. Potom je už iba na nich, ako s tým budú pracovať.

 

Ako si spokojný s doterajším priebehom sezóny 2023/2024. Blížime sa k jej záveru, máme pred sebou posledné tri kolá.

 

V prvom rade som rád, že sme posledné zápasy zvládli vysledkovo aj herne. Pri pohľade na tabuľku ma spätne mrzia niektoré zápasy, v ktorých sme boli herne lepším mužstvom a odišli sme bodovo na prázdno. Myslím si však, že mame veľa mladých hráčov, ktorí v mužskom futbale zbierajú skúsenosti. U chlapcoch vidno progres. Bol by som rád, ak by sa niektorým chlapcom podarilo posunúť futbalovo vyššie.

 

Náš klub oslávi oficiálne v novej sezóne 2024/2025 svoje okrúhle desiate narodeniny. Tvoj pohľad na históriu klubu?

 

V prvom rade som rád, že mi toto mužstvo umožnilo vrátiť sa do zápasov po ťažkom zranení, ktoré som prekonal. Klub urobil za 10 rokov veľký progres na všetkých frontoch a myšlienka, aby hráči študovali a zároveň hrali za univerzitu je výborná. Verím, že tato myšlienka má budúcnosť a prajem klubu, aby sa mu naďalej darilo minimálne tak, ako doteraz.