Posledný domáci zápas a MDD, úspešne za nami.
Medzinárodný deň detí spojený s 29.kolom 3.ligy Východ v sezóne 2023/2024 dopadli presne tak, ako sme si želali.

V príjemne rodinnej atmosfére sme si užili zápas spolu s našimi deťmi. Počasie sa s nami zahrávalo, nakoniec však všetko dobre dopadlo.

Náš tím potvrdil vynikajúcu formu a natiahli sme našu pozitívnu šnúru bez prehry, už na číslo 6.

Na domácom štadióne Technickej univerzity v Košiciach sme zdolali MŠK Námestovo 2:1 po polčase 1:0.

Strelecky sa presadil v 43 minúte za náš tím skúsený obranca Ľubomír Korijkov. Jeho gól s istotou patrí k najkrajším v sezóne 2023/2024 v 3.lige. V druhom polčase rozvlnil sieť aj Maroš Harvila, ktorý zdiaľky potrestal chybu brankára zo 47 minúty. Hosťom sa podarilo znížiť o dve minúty neskôr. Do konca zápasu sa už skóre na ukazovateľovi nemenilo a zapisujeme si takto ďalšie 3 body. Aktuálne si delíme krásne 4. miesto v tabuľke s MFK Snina.

Strelec rozhodujúceho gólu Maroš Harvila. Maroš gratulujeme k víťazstvu a k tvojmu gólu. Rodinne ste si to s Ľubom sympatický rozdelili, švagor strelil prvý a výstavný gól a potom tvoj v konečnom zúčtovaní, rozhodujúci. Ako hodnotíš zápas?
Ďakujem veľmi pekne za gratuláciu. To áno, švagrov gól bol nádherný a za jeho bohatú kariéru si myslím, že to bol jeden z najkrajších gólov aké strelil, môj gól, víťazný tak áno, som veľmi rád, že to tam padlo. Čo sa týka zápasu od prvej minúty sme držali loptu na svojich kopačkách, herne sme boli na tom lepšie, mali sme veľa nábehov do ofenzívy, nestrácali sme ťažké lopty, vedeli sme si všetko uhrať, hrali sme si svoju hru, ktorú chcel od nás tréner, pre oko diváka to bol super zápas, až na to počasie.

Mal si možnosť vyskúšať si štvrtú, tretiu a aj druhú ligu. Je to už rok, čo strávil u nás. Ako hodnotíš túto súťaž, 3.ligu Východ?

3 liga Východ je veľmi rôznorodá. Niektoré tímy sú veľmi kvalitné, iné menej, čo robí zápasy zaujímavé a nepredvídateľné. Technická a taktická úroveň sa zlepšuje. Mnohé tímy sa snažia hrať moderný futbal, ale stále je tu priestor na zlepšenie. Hráči sú fyzicky dobre pripravení, aj keď nie na úrovni vyšších líg. Intenzita zápasov je vysoká. Ja si myslím, že ako Slávia TUKE sme na skvelom umiestnení v tabuľke, dokonca sme mohli byť aj vyššie.

Držíme palce nech sa ti darí v štúdiu na TUKE a aj v tom futbalovom svete.

Pan tréner, zhodnotenie zápasu a pohľad na domáce zápasy v sezóne 2023/2024?

V poslednom zápase sme hlavne prvý polčas hrali veľmi aktívne, mali sme chuť, energiu a ponúkli sme viacero pekných kombinácií. Mrzieť nás trošku môže efektivita vo finálnej fáze. V podobnom duchu sa v podstate nieslo väčšinu našich domácich zápasov. Chýbala nám hlavne kvalitnejšia záverečná fáza, aj keď na našom rozmermy užšom ihrisku je niekedy ťažšie presadiť sa proti dobre brániacemu súperovi. Mrzia hlavne prehry s Lučencom a Fiľakovom.V sobotu cestujeme na svoj posledný zápas k víťazovi 3.ligy MŠK Tesla Stropkov, dovolenkový mód už niektorí hráči majú alebo nie?

Určite nie! Tešíme sa na zápas proti lídrovi. Očakávam veľmi kvalitný zápas do ktorého chceme určite prispieť svojou mierou. Tabuľkové postavenie je jasné a tak to môžu chlapci rozbaliť naplno. Preto verím, že obe mužstvá predvedú to najlepšie čo v nich je a diváci si užiju takto zápas.

Letná príprava klope na dvere, dovolenky taktiež, aké sú plány na najbližšie obdobie?

Od 12.júna budú mať chlapci dovolenky a príprava odštartuje 1.júla. Aby sa počas voľna udržiavali, Katka Jesenská, naša kondičná trénerka im pripravila individuálne plány. Prípravné obdobie pred novou sezónou je už naplánované a počas neho odohráme 5-6 prípravných zápasov.