Každá séria sa raz skončí...

Zverenci trénera Timkoviča potvrdili body z Oravského Veselého. Zdolali sme ŠK Odeva Lipany na domácej pôde. 

 

Na úvod si predstavme semifinalistu slovenského pohára, resp. Slovnaft cupu. 

 

ŠK Odeva Lipany píše tento rok zaujímavý príbeh, ktorý možno raz uvidíme zhrnutý aj v nejakom krátkom filme. Tento tím je zároveň aj slavistickým “strašiakom”, keďže v doterajšej histórií sme sa stretli až šesť krát a priaznivé to veru nebolo. Len jedna remíza a päť krát sme zo súboja odchádzali naprázdno. Na nedeľu to, teda bola dvojnásobná motivácia a jasný cieľ, 3 body musia ostať na štadióne Technickej univerzity v Košiciach. 

 

Prvá výhra je, ale oficiálne na svete a aktuálne figurujeme na siedmom mieste v tabuľke 3. Ligy Východ po 25. kole. Veríme, že túto pozíciu ešte môžeme do konca sezóny o pár stupienkov vylepšiť. Ďalšia nedeľa a ďalšia pieseň, ktorú sme si mohli pospevovať. "Toto sme tu ešte nemali, toto sme tu ešte nemali!”. 

 

Príjemné počasie prilákalo v nedeľu na štadióne Technickej univerzity v Košiciach viacerých divákov aj tých z Lipian. Diváci videli v každom polčase jeden gól, my sme radi, že všetky šli do siete ŠK Odeva Lipany. Postupne sa presadil vo vynikajúcej forme opätovne Péter Varga a k slovu sa prihlásil po dlhšej dobe aj Alex Mihók, čomu sa veľmi tešíme. 

 

 

 

Na slovíčko sme si vzali Petra Vilčka a Alexa Mihóka.

 

Peter Vilčko, prihrávka a gól Pétra Vargu. Naservíroval si mu to ako na podnose. Tvoje hodnotenie?

 

Ďakujem, áno som rád, že som pomohol svojou asistenciou ku gólu, ale najviac ma teší, že sme porazili veľmi kvalitného súpera a tri body ostali po dlhšom čase doma.

Úvod sme mali trošku slabší, pomalšie sme sa rozbiehali, súper mal výraznejšiu prevahu a aj nejaké možnosti na strelenie gólu. Avšak, ustáli sme to. Potom sme prevzali iniciatívu a myslím si, že sme boli lepším tímom. Dali sme dva góly a zaslúžené zvíťazili.

 

Čisté konto pre Pangyho a ideme smer umelá tráva Vranov nad Topľou, predsezónne tajne prianie ohľadom umiestnenia si mal ako to vidíš?

 

Áno je to skvelé, že sme v defenzíve uhrali nulu. Je to výsledkom práce celého tímu. Kvalitná práca smerom dozadu, príkladne sme bojovali a odpracovali sme si poctivo tento zápas. Čo sa týka Vranova a záveru sezóny. Splniť moje želanie bude náročné, doma sme stratili príliš veľa bodov, ale nevzdávame sa, stále je, o čo hrať.

 

 

Alex Mihók, gratulujeme k strelenému gólu, spečatil si naše víťazstvo 2:0, tvoje pocity?

 

Ďakujem, pocity po zápase boli dobré, keďže sme vyhrali a konečne sa nám podarilo poraziť ŠK Odeva Lipany.

 

Akú métu máš stanovenú túto sezónu v počte strelených gólov? Čaká nás ešte 5 zápasov.

 

Čo sa týka gólov, tak samozrejme, čo najviac, aj keď to zatiaľ nie je podľa mojich predstáv. Verím, že po tomto góle mi to tam začne častejšie padať a pomôžem tak tímu v záverečnej časti sezóny. Želal by som si, jednoznačne, čo najvyššie umiestnenie v 3. Lige Východ v sezóne 2023/2024.

 

Držíme ti palce nech sa ti to splní. Na záver, keď už sme pri góloch, pamätáš si na svoj najkrajší gól alebo výnimočný zápas?

 

Ďakujem, pamätám si na hattrick z minulého roka, keď sme hrali proti 1.FK Svidník. Predsa nie je to tak dávno.