Po Stropkove sme len druhý tím, ktorému sa to podarilo v 3.lige, od roku 2022.

MFK Vranov nad Topľou dokázal, ako jediný tím v tretej lige ťahať neuveriteľnú šnúru na domácom štadióne. Písal sa rok 2022 presnejšie 4.6.2022, keď zdolali na domácej pôde FK Poprad v 28. kolo v sezóne 2021/2022.  Od tohto momentu už nikto neodišiel z Vranova s pocitom výhry.

26 zápasov bez prehry, neuveriteľne, veľký klobúk dole.

 

Zlom nastal, keď sa stretol MFK Vranov s ašpirantom na postup do 2. ligy s tímom MŠK Tesla Stropkov v 24. kole. Dňa 27.4.2024 prehrali prvý krát, a to až v samom závere, napriek tomu, že 15 minút pred koncom viedli 2:0. Tri červené karty a prehra 2:3 znamenala prerušenie tejto krásnej série.

 

Prečo to spomíname? Je to preto, že tento krát sme dostali klobúk dole aj my, od domácich za náš výkon, ktorý sme tam predviedli. V sobotu sme zabojovali a dobili tak vranovskú pevnosť prvý krát v našej krátkej histórií a Vranov tak nemôže začať nový príbeh na domácej pôde ani po našom zápase.

 

Dňa 11.5.2024 sme cestovali smer Vranov, kde v prvom polčase, mohli diváci vidieť 2 góly. Za domácich sa presadil Straka a do kabín sa šlo za nerozhodného stavu, vďaka krásnemu gólu Mojmíra Trebuňáka. V druhom polčase sa presadil Alex Mihók, ktorý prekonal vranovského brankára v 74 minúte po centrovanej lopte od Reného Tobiáša. Pred naším gólom sme museli čeliť pokutovému kopu v prospech MFK Vranov, avšak skúsený Ľubomír Pangrác, zvladol túto situáciu bravúrne a naštartoval nás za cieľom, zisku troch bodov.

 

Pri mikrofóne sa nám hlási kapitán Mojmír Trebuňák. Gratulujeme k vyrovnavajúcemu gólu, samozrejme aj k výhre na štadióne, kde sa to stáva jeden krát za pár rokov. Ako hodnotíš tento zápas?

 

Mojmír Trebuňák - rozcvička

 

Vedeli sme, že to bude ťažké a špecifické na umelej tráve. Rozbiehali sme sa pomalšie ale napriek tomu sme mali 2-3 šance. Chvíľková nepozornosť a dostali sme z protiútoku gól. Potom sme znova prevzali iniciatívu a tesne pred polčasom to tam konečne padlo aj mne. Bol to pre nás dôležitý moment, takýto gól do šatne nám dodal viac odvahy. Druhý polčas sme boli aktívnejší a hlavne nebezpečnejší vpredu, oživili to striedania, čo je vždy super a vďaka chlapcom, ktorí naskočili sme šli do vedenia. Preskupili sme to a až na tú penaltu, sme zápas skúsene zvládli.

 

Za stavu 1:1 zahrávali domáci pokutový kop, Pangiho moment, považuješ to za zlomovú situáciu?

 

V tom momente to bola remíza a po našich nepremenených šanciach to bolo kruté. Pangi ukázal to, čo si Michalovce pamätajú dodnes a podržal nás. Má to ťažké v zápasoch rieši situácií pomenej a preto má  náročnejšie ako ukázať svoju kvalitu, ktorú má. Dodal nám silu do ďalších minút, vznikla potrebná emócia, kde sme všetci verili, že môžeme zvíťaziť. A podarilo sa.

 

Náš tím ma aktuálnu bilanciu troch výhier, najbližšie privítame ašpiranta na postup MFK Snina, keďže aj druhé miesto v 3. lige východ môže znamenať postup do 2. ligy. V kabíne vládne bezpochyby asi dobra nálada, bude štadión TUKE nedobytná hradba do konca sezóny 2023/2024?

 

⁠Snina ukazuje výsledkovo aj herne, aké má skúsené a kvalitné mužstvo s dobrým trénerom. Ak chceme takého súpera poraziť potrebujeme sa zomknúť všetci - hráči, realizačný tím, fanúšikovia aj usporiadatelia. Ak sa nám to podarí preniesť na ihrisko a pridáme našu kvalitu, môžeme poraziť každého. Odpoveď by som teda hľadal v tom, aby sme pre nás urobili náš štadión miestom radosti. Radosti z dobrého futbalu.