S lepšou bilancou je aktuálne len ašpirant na postup do 2.ligy.
Povinná jazda je za nami, nebolo to stopercentné, štatistiky sú, ale na našej strane.
V 3. lige Východ má aktuálne len jeden tím lepšiu formu ako my. Je ním ašpirant na postup MŠK Rimavská Sobota.

Naša úspešná šnúra štyroch zápasov bez prehry, presnejšie 3 výhry a 1 remíza sa pri aktuálnej forme nemusí skončiť tak skoro. Postupnými krokmi, s kvalitnou prípravou, so zdravým sebavedomím, ideme za svojim cieľom. Teší nás, že pri pohľade na tabuľku, strácame už len 2 body na 3. miesto.

Pán tréner Timkovič, s odstupom času, máme za sebou dva domáce zápasy. Plný bodový zisk a pozitívne skóre 4:1. Posunuli sme sa v tabuľke smerom nahor. Ako hodnotíte štart do jarnej časti.

S plným bodovým ziskom sme spokojní, avšak potrebujeme odstrániť nedostatky a fázy v zápase, kedy sme nehrali dostatočne dobre, či už je to premieňanie gólových príležitostí alebo úseky, kedy sme boli malo aktívni v oboch fázach hry.

Nástup hráčov na zápas

Všimli sme si jednu zmenu, chýbal v defenzíve Ľubomír Korijkov. V základnej zostave sa objavil nováčik Yannick Kozák na jeho poste. Nakoľko je ohrozená účasť Ľubomíra vo Svidniku?

Ľubo má zdravotné problémy so zadným stehenným svalom. Nebude nám k dispozícii ani vo Svidníku. Je dôležité, aby bol stopercentne zdravý a nechceme to uponáhľať.

Keď sme pri nováčikoch, Yannick Kozák a Adam Migáč. Druhý menovaný vsietil dokonca svoj prvý gól už v druhom zápase. Mladíci do 20 rokov boli v počte šesť na hracej ploche. Model s veľmi mladými hráčmi a so starším skúsenými funguje veľmi dobre.

Obaja podali slušné výkony. Yannick ma ešte tréningový a herný deficit, ale poctivo sa pripravuje na každej tréningovej jednotke. Adama sme sledovali už dlhšiu dobu a som rád, že sa nám zatiaľ jeho angažovanie vypláca. Káder prechádza obmenou a aj počet mladých hráčov na ihrisku v poslednom zápase to odzrkadľuje. Myslím, že kombinácia mladíckej dravosti a skúsenosti starších hráčov zatiaľ funguje.

Gólova oslava

Osemnásťročný študent Artem Kolesnyk, pochádzajúci z Ukrajiny sa objavil na lavičke v zápase so Spišským Podhradím. V štádiu riešenia je ešte študent, sedemnásťročný Serhii Shcherbyna, taktiež z Ukrajiny. Je si z čoho vyberať, ako sa hovorí, plus je tu možnosť striedavých štartov s FC Košice.

Áno máme tú Artema a Serhiio, obaja sú veľmi mladí, ale myslíme si, že majú potenciál byť prínosom pre naše mužstvo. Veľmi dobre sa ukazujú v tréningoch a odohrali s nami už viacero prípravných zápasov. Poctivo si plnia aj študijné povinnosti. Pri Serhiim boli nutné nejaké doplňujúce administratívne záležitosti kvôli veku, pre potreby SFZ, v najbližších dňoch by mal byť jeho prestup uzavretý. Tešíme sa a uvidíme, čo prinesie budúcnosť.

V bránke sa aktuálne objavuje Ľubomír Pangrác. Z tímu FC Košice k nám v jesennej časti zavítali dvaja brankári. Prvoligové FC Košice majú vyriešený tento post, po príchode portugalčana Figueureda a odchode Putnockého do tímu Partizan Bardejov. My máme k dispozícií ešte talentovaného mladíka Filipa Mišinu a už spomenutú dlhoročnú oporu Pangráca. Predpokladáte, že na brankárskom poste využijete možnosť striedavého štartu aj v tejto časti súťaže?

Určite existuje možnosť, že niektorí z brankárov FC Košice príde, aj keď práve na tomto poste máme podľa môjho názoru dvoch veľmi kvalitných hráčov. Pozitívom je taktiež, že obaja sú v dobrej forme. Momentálne chytá Pangi, je v dobrej pohode a istý. Filipa trápili nedávno menšie zdravotné problémy, s istotou využijeme aj jeho služby v jarnej časti.

Ľubomír Pangrác

Miroslav Sovič je aktuálne jediný hráč z FC Košice, ktorý nastúpil na základe systému fariem počas týchto dvoch zápasov. Niektorí hráči nemajú minutáž v prvej lige. Predpokladáte, že tréner Jan Kozák ml., pošle nejakých hráčov, aby sa rozohrali a nazbierali minutáž aspoň v 3.lige? Napríklad už na najbližší zápas do Svidnika, kde na základe spolupráce s FK Humenné (2. liga) zrejme dôjde k posilneniu tímu až o 4 hráčov, mohli sme to vidieť v ostatných zápasoch. Predpokladáme, že si zahráme v nedeľu s hráčmi z druhej ligy.

Predpokladám, že Miro nám príde pomôcť, ak náhodou nezasiahne vo väčšej minutáži v zápase FC. Ak by nám niekoho pán tréner Kozák ml. poslal, budeme samozrejme radi, ak nie, všetci naši hráči sú pripravení podať, čo najlepší výkon v najbližšom zápase.

Myslím, že máme kvalitu na to, aby sme odohrali dobrý zápas aj proti chlapcom, ktorí prídu z druhej ligy posilniť Svidník.

Miroslav Sovič - Maroš Harvila

Na záver, 1. FK Svidník hraje aktuálne o udržanie sa v súťaži, zmenilo sa vedenie, aktívnejšie začala spolupráca s FK Humenné, ako vidíte naše šance v nedeľu?

Špeciálne sa nebudeme pripravovať na mužstvo a hráčov súpera. Máme svoju filozofiu futbalu, ktorú chceme prezentovať v každom zápase a s ňou pôjdeme aj v nedeľu do Svidníka.

Tip na výsledok?

Spokojní sme, keď sme lepší, ako súper. A lepší môžeme byť len vtedy, ak zvíťazíme.