Tréner Timkovič: Nečaká nás nič jednoduché

V nedeľu 7.4.2024 nás čaká 21.kolo 3. Ligy Východ, privítame MŠK Novohrad Lučenec. Tréner Tímkovič neočakáva jednoduchý zápas.

Po zápase v Kalinove ste hovorili aj o možnosti získania troch bodov, ak by sme premenili, čo sme mali k dispozícií. Infarktový záver, keď René Tobiaš zabezpečil gólom bod. Ako to vidíte s odstupom času?

Áno, počas zápasu sme si vytvorili viacerých dobrých možností na skórovanie, čo v zápasoch vonku nebýva samozrejmosť. Podľa priebehu zápasu sme chceli brať všetky body nakoniec sme sa museli uspokojiť proti kvalitnému súperovi s bodom. Potešilo ma, že sa chlapci nevzdali, bojovali až do konca a boli sme za to odmenení.

Zostava sa posledné zápasy mení, pravidelnejšie sa objavuje Jaroslav Kolbas v útoku. V zostave sa objavilo taktiež nové meno Nórbert Matta. Nórbert nazbieral premiérové minúty.

Spomínal som, že máme na viacerých postoch vyrovnaných hráčov, a preto sa snažíme zostavu rotovať, aby mal každý príležitosť. Každý hráč je  dôležitá súčasť mužstva. Jaro mal tréningový deficit, ktorý pomaly dohnal a hneď sa to prejavilo na jeho výkonoch v zápase. Nora sme sledovali dlhšie a som rád, že sme sa dohodli na jeho pôsobení u nás. Je ľavák, dobre pohybovo a technicky vybavený.

Našim súperom bude MŠK Novohrad Lučenec, v zime prešli ťažkým obdobím, keď nevedeli či nastúpia do jarnej časti. Nevyspytateľný súper, ktorý v Stropkove nečakane vyhral a naopak doma nečakane zakopol. Nedá sa asi hovoriť, že sme jednoznačný favorit, ako to vidíte vy?

Určite nás nečaká jednoduchý zápas. Pripravujeme sa zodpovedne s jednoznačným cieľom vyhrať tento zápas po kvalitnom výkone.  Či sme favorit sa ukáže až na ihrisku v nedeľu. Tréningová morálka a kvalita je tento týždeň na veľmi dobrej úrovni a verím, že si to prenesieme aj do zápasu.

Očakávate príchod Soviča alebo niektorého iného hráča z FC Košice? FC Košice odohrá svoj zápas už dnes s MFK Dukla Banská Bystrica.

Ak sa nestane nič neočakávané tak verím že Miro nám príde pomôcť aj v tomto zápase. Iného hráča momentálne nečakáme.